0 800 30 30 50
УКР ENG
 
 
 
Asvio Bank on Facebook
Asvio Bank on Instagram
 
  • заплачу: грн


  отримаю: грн
 

ОВДП

asvio bank

captcha
 

* обов'язкові для заповлення поля

Заповнюючи цю форму ви погоджуєтесь на наші правила конфіденційності.

Облігації внутрішньої державної позики (далі – ОВДП) – це державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому ринку.
ОВДП підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їхньої номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

ОВДП:

 • це надійний та прибутковий інструмент;
 • цінний папір випущений Міністерством Фінансів України для покриття дефіциту державного бюджету;
 • гарантія держави на 100% випущених в обіг ОВДП;
 • ліквідний вторинний ринок (можливість достроково продати чи купити на вторинному ринку).

ОВДП випускаються:

 • у валютах UAH, USD, EUR
 • номіналом: 1000 UAH, 1000 USD, 1000 EUR
 • на строк від 3 місяців до 7 років
 • дисконтні або процентні

Діючі ставки по ОВДП на первинному ринку можна дізнатись за посиланням на офіційному сайті Міністерства Фінансів України.

Діючі ставки на вторинному фондововму ринку постійно міняються, тому прохання уточняти у спеціаліста Банку.

Сума придбання ОВДП повинна бути не менше номіналу однієї облігації у відповідній валюті. Обмежень по сумі придбання немає.

Вартість послуг Торговця щодо придбання ОВДП є за посиланням.

Форма випуску ОВДП

Обіг ОВДП здійснюється винятково в бездокументарному вигляді. Вони обліковуються на рахунку в цінних паперах.

Що потрібно для придбання ОВДП:

 1. Підписати брокерський договір з банком та надати Банку документи для ідентифікації
  2. Відкрити рахунок в цінних паперах в депозитарній установі та надати довідку в Банк
  3. Направити кошти в Банк для придбання ОВДП

Особливості оподаткування операцій фізичних осіб з ОВДП:

 • Процентний дохід за ОВДП не оподатковується податком на доходи фізичних осіб  та військовим збором згідно Податкового Кодексу України
 • Інвестиційний прибуток від операцій з ОВДП не оподатковується податком на доходи фізичних осіб згідно Податкового Кодексу України
 • До інвестиційного доходу включаються процентні доходи у вигляді купона та інвестиційний прибуток (різниця між вартістю придбанням та сумою коштів отриманих від продажу/погашення ОВДП).

Для оформлення придбання Ви можете звернутись до:

Гущіної Наталії, 0 800 30 30 50, zvernennia@asviobank.ua
Худіяш Олени, 0 800 30 30 50, zvernennia@asviobank.ua

м.Київ, вул.Січових Стрільців, 23А

Для відкриття рахунку в цінних паперах Ви можете звернутись до:

Маціборської Марини, 0 800 30 30 50, zvernennia@asviobank.ua

Скачати презентацію:

ОВДП для фізичних осіб

Про захист персональних даних

Можливість та умови дострокового розірвання Договору про обслуговування операцій з цінними паперам

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОВДП

АТ «АСВІО БАНК» радий повідомити про початок активної роботи з облігаціями внутрішньої державної позики (далі – ОВДП).

Як купити ОВДП, які їхні "плюси та мінуси", вигоди для фізичних осіб та суб’єктів господарської діяльності від вкладень в ОВДП?

ОВДП – це державні цінні папери, що розміщуються винятково на внутрішньому ринку. ОВДП підтверджують зобов'язання держави Україна щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їхньої номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій. Іншими словами, ОВДП –  це розміщення грошей, тільки не на депозит, а в державні цінні папери, під гарантії держави з гарантованою % ставкою, зафіксованою при розміщенні.

При цьому є деякі особливості щодо оподаткування доходів фізичних осіб (інвестиційного прибутку) – стягується тільки 1,5% військового збору. Для порівняння, при розміщенні коштів фізичною особою на депозит – стягується ПДФО у розмірі 18% та військовий збір у розмірі 1,5%.

Таким чином, ОВДП сьогодні – досить привабливий інструмент гри на фондовому ринку. Але перед тим, як вступати у будь-яку гру потрібно знати правила.

Як заробити на ОВДП?

Отже, ОВДП – це борговий цінний папір без документарної форми випуску, а цінний папір - це документ встановленої форми з відповідними реквізитами, що засвідчує грошове або інше майнове право, визначає взаємовідносини емітента цінного папера (особи, яка видала цінний папір) і особи, що має права на цінний папір, та передбачає виконання зобов’язань за таким цінним папером, а також можливість передачі прав на цінний папір та прав за цінним папером іншим особам. Емітентом виступає Міністерство фінансів України.

При цьому ОВДП випускаються у трьох валютах – гривні, доларах США та євро. Погашення здійснюється у валюті номіналу, відповідно номінальна вартість однієї облігації - 1000 грн/доларів /євро. Види ОВДП – процентні (з виплатою доходу згідно з купоном протягом певного періоду часу) або дисконтні (купуються нижче номіналу, дохід закладений у номіналі).

Загалом, як інструмент інвестування ОВДП цікаві тим юридичним та фізичним особам, які можуть вкласти суму від 50 тис. грн. Слід зазначити, що мінімальна вартість біржового лота становить 15-20 тис. грн (залежно від правил конкретної біржі). При цьому варто враховувати супутні витрати на комісію за відкриття рахунку в цінних паперах, комісію брокера та інші супутні витрати, пов’язані з придбанням ОВДП. Нижче у таблиці наведено витрати при придбанні ОВДП юридичною або фізичною особою.

Хто може купити ОВДП?

Серед потенційних інвесторів – юридичних та фізичних осіб – досі поширена хибна думка, що цей інструмент є для них недоступним, а працювати з ним можуть тільки банки і професійні учасники фондового ринку.

Насправді ж – достатньо лише відкрити рахунок у цінних паперах, підписати договір на брокерське обслуговування з торговцем цінними паперами, вибрати бажані папери й купити їх. Прибутковість у гривні складає 18-19,5% річних, доларах США – 6,25-7,5% річних, євро – 4,5% річних.

Власники ОВДП отримують також і певні права: володіти, розпоряджатися, отримувати дохід тощо. Право на розпорядження дає можливість здійснювати й інші операції з ОВДП, а не тільки чекати на погашення – це право продати у будь-який момент без втрати % з дохідністю на поточний момент часу, право зафіксувати курс долара США чи євро, купивши валютні ОВДП за гривню, або навпаки – вкластися в гривню зафіксувавши ставку наперед. Також це право розмістити/залучити кошти в РЕПО під ОВДП без продажу пакету ОВДП, що дає можливість отримання додаткового доходу. А з огляду на зміни у валютному законодавстві, з 07 лютого 2019 року ОВДП, випущені в іноземній валюті, можна придбати як у гривні, так і в іноземній валюті (але тільки через торговців – банки).

Особливості ОВДП

Існують також і певні "нюанси" вкладень в ОВДП. Оскільки вони є цінним папером, то згідно з п. 170.2.1 Податкового Кодексу України (далі - ПКУ), при проведенні операцій з інвестиційними активами і при здійсненні операцій з продажу/погашення таких активів потрібно подавати податкову декларацію, а саме Додаток Ф1.

Проте, якщо когось лякає самостійна подача податкової декларації, варто зазначити,  що зараз це можна зробити досить легко – через електронний кабінет на сайті   https://cabinet.sfs.gov.ua. 

Інтерфейс ресурсу досить простий та доступний, Вам потрібно зробити запит у системі на отримання інформації про стягнуті та сплачені за Вас податковими агентами доходи з фізичних осіб з форми №1-ДФ. Після їх отримання система автоматично завантажить дані в податкову декларацію.

Далі ці дані слід перевірити, підписати і через електронний кабінет відправити на ДПІ. Для того щоб підписати декларацію, а також зайти у систему, знадобиться електронно-цифровий ключ – і це також можна легко зробити через систему Приват24 (за наявності картки Приватбанку). Такий ключ можна згенерувати за 5-10 хв.    

З чого почати?

Отже, для багатьох вкладення в ОВДП – це нові фінансові можливості. Певним чином, це можна навіть порівняти з рішенням пересісти з громадського транспорту за кермо власного авто – коли ти починаєш брати відповідальність на себе, не перекладаючи її на водія. Спочатку страшно й моторошно, нічого не бачиш, окрім дороги попереду, але дуже швидко - починаєш бачити дзеркала заднього виду, спілкуватися, й згодом розумієш – ти здатен на більше, ніж сам думав!

Так само і вкладення в ОВДП – це не просто інвестиції в інший інструмент, а своєрідний виклик самому собі, початок відкриття чогось нового, а саме фондового та міжбанківського ринку, прогнозів формування бюджету України тощо. Так, це безумовно складніший інструмент, аніж звичайний депозит, який вимагає від нас проаналізувати всі "за та проти". Складніший і водночас прибутковіший.

Тож, якщо Ви зважилися спробувати себе в новій сфері інвестицій у ОВДП – будь ласка, звертайтеся за консультацією до спеціалістів АТ "АСВІО БАНК" з торгівлі цінними паперами та депозитарної діяльності Департаменту інвестиційного бізнесу:

- отримання інформації щодо придбання (торговець) – Гущіна Наталія, 0 800 30 30 50, zvernennia@asviobank.ua, м.Київ, вул.Січових Стрільців, 23А

- відкриття рахунку в цінних паперах (депозитарна установа) – Маціборська Марина, 0 800 30 30 50, м.Київ, вул.Січових Стрільців, 23А